PRÁZDNINOVÉ VÝLETY - FEHRIENAUSFLÜGE

HOLIDAY TRIPS

Český Ráj je pro výšlapy a výlety opravdovým rájem. A protože to máme do Českého Ráje co by kamenem dohodil, není potřeba dlouho přemýšlet, kam na výlet.

Bömische Paradies ist für Ausflüge und Tours ein wirklicher Paradies. Uns weil wir nicht weit entfernt wohnen, müssen wir nicht lange nachdenken wohin auf ein Ausflug.

Bohemia Paradise is realy a paradise for trips and tours. We live not far from Bohemia Paradise so we have not  to think over too long where go for a trip.

Krásná Vyhlídka - Die Schöne Aussicht - The Nice Vista

    Rybník Žabakor - Tajch Žabakor - Pond Žabakor

Krásná vyhlídka - Die Schöne Aussicht - The Nice Vista

 

Hrad Valečov - Die Burg Valečov - Castle Valečov

 

Obětní kámen - Opferstein - Sacrifice Stone

Obětní kámen jsme se vypravily hledat s Utkou, Any a malou Yushi.

Výlet na Branžež - Trip to Branžež

Po Národní výstavě psů, která se konala 27.7.2004 v Mladé Boleslavi, se naši kamarádi, také tibeťáci: Uťka, Anynka a Daneček vypravili se svou paničkou Radanou na několik dní tábořit do krásného prostředí Českého Ráje na Branžež. Slíbily jsme jim, že se za nimi přijedeme s paničkou podívat a pořádně se tam společně vyřádíme.

A co jsme slíbily, to jsme také dodržely. Panička nás naložila do auta a nabraly jsme směr Branžež. Naši kamarádi již na nás čekali u kempu a rovnou jsme vyrazili všichni společně do krásného okolí rybníka Branžež, do lesů a skal.

Procházka to byla skutečně skvělá! Hráli jsme na honěnou až lítal písek všemi směry. Pro nezasvědcené, Český Ráj je známý svými typickými pískovcovými skalami, takže i lesy jsou písčité. Krásně jsme si tím jemným pískem také vyčistili kožíšky i když paničky pro to neměly zezačátku zrovna moc pochopení, ale když viděly, jak to funguje, přestaly protestovat.

 

 

Také jsme vyběhli na skály, abychom se porozhlédli po okolí. Jen paničky nás zdržovaly, těm to ale trvalo než vylezly nahoru!!!!

Pak jsme procházeli malebným údolím podél potoka, kde jsme objevili stádo ovcí. To my máme moc rádi. Škoda, že byly za plotem, mohli jsme to stádo pěkně prohnat.

A pak ještě přes kopec kolem letního tábora a už jsme byli zase u kempu, kde jsme si všichni dopřáli nějaké to občerstvení, sedli jsme si na břeh rybníka a pozorovali dění okolo.

Museli jsme být v klidu, protože v tom kempu prý psi nesmějí volně pobíhat.  Nevím, kdo takovou blbost vymyslel, ale když kolem nás proběhla smečka tří psů různých ras a začala dovádět ve vodě a honit se po břehu, uznaly i paničky, že je to hloupé nařízení a daly nám také "volno".

 

Určitě zase někdy na Branžeš se svými kamarády vyrazíme, je tam fakt moc hezky.

Ashar, červenec 2004

Zpět